Adopce

Pokud je Vám nějaké zvíře v Oboře ve Žlebech, nebo v Záchranné stanici Lipec sympatické, můžete se stát jeho adoptivním rodičem. Přispějete tak nejen na jeho chov, ale zároveň pomůžete i ostatním zvířatům v Záchranné stanici Lipec.

Adopce trvá vždy 12 měsíců. Kromě příjemného pocitu, že jste přispěli k ochraně zvířat a provozu Záchranné stanice Lipec, od nás obdržíte:

 • adopční certifikát,
 • cedulku u příslušného zvířete s Vaším jménem,
 • vstup do Obory Žleby a záchranné stanice v Lipci zdarma.

Zvířata k adopci v Oboře Žleby

Je možné si adoptovat nějaké zvíře v našem areálu Obora Žleby. Jedná se o zvířata, která jsou buď odchovaná člověkem, nebo se k nám dostala jako mláďata a dnes už je nelze vypustit. Jsou zvyklí na lidi a můžete s nimi být v kontaktu.

Zvířata k adopci v záchranné stanici

Sokol stěhovavý

Sokol stěhovavý

Kromě zvířat v Oboře Žleby je také možné adoptovat trvale handicapovaná zvířata v záchranné stanici.

To jsou zvířata, která většinou nejsou ochočená. I když jsou u nás třeba i několik let, na lidi si jen tak nezvyknou. Dostali se k nám jako dospělí jedinci a tak v nich divokost předána vlastními rodiči již zůstane.

Jejich adopcí můžete ale přispět na jejich péči a další provoz stanice. Snažíme se je připravit na vypuštění, což po úrazech může trvat i několik let. Někteří u nás zůstavají na trvalo, protože by v přírodě již sami nepřežili.

3 komentáře u „Adopce

 1. Po včerejším setkání s dravci a jinými zvířátky v Oboře, bych ráda podpořila nějakého dravčího sympaťáka 🙂 např. Luňáka hnědého Ludvíka. Prosím o info, jak postupovat při adopci? Děkuji Jana

 2. Dobrý den, chtěla bych poděkovat za krásné setkání s dravci, děláte to skvěle, jste úžasní. Moc děkujeme a také bych Vás poprosila o přesný postup adopce, také bychom se rádi podíleli.
  Zdravíme Eva s rodinou.

  • Dobrý den,
   jsme moc rádi, že se Vám u nás líbilo a také, že uvažujete o adopci zvířete. Adopce je příspěvek za účelem podpory zvířete, ale i chodu záchranné stanice, takže za tyto peníze, kupujeme nejčastěji spotřební materiál pro zvířata jako je: krmení, podestýlka, přepravky atd. Prostě co je zrovna potřeba. Po dobu adopce máte vstup do obory zdarma. Pokud je zvíře ochočené a kontaktní, můžete ho po domluvě navštívit a snažíme se vždy zprostředkovat kontakt (létání, pohlazení, nakrmení apod.) Také Vás s ním vyfotíme a vystavíme adopční certifikát, abyste měli doma něco na památku. Kontakt na Vás předám manželce a s ní je potřeba se domluvit konkrétně.
   Ona se ozve.
   Moc děkuji.
   S pozdravem Ondřej Pelikán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.