Adopce

Pokud je Vám nějaké zvíře v Oboře ve Žlebech, nebo v Záchranné stanici Lipec, sympatické, můžete se stát jeho adoptivním rodičem. Přispějete tak na roční výdaje spojené s jeho chovem (náklady na krmení, veterinární péči, přístřeší atd.), obdržíte od nás adopční certifikát, Vaše jméno bude uvedeno na cedulce u příslušného zvířete a s Vaším zvířátkem se budete moci vyfotit. Navíc získáte po dobu adopce volný vstup do Obory Žleby. Adoptivními rodiči se mohou stát jak jednotlivci, tak skupiny či organizace. Částky za adopci se pohybují od 1000,- do 5000,- podle velikosti zvířete.

Zvířata k adopci v Oboře Žleby

Orel mořský Poseidon

Orel mořský Poseidon

Fretka Barny (adoptována)
Ježek východní Jasmínka (adoptována)
Poštolka pestrá Týna (adoptována)
Poštolka obecná Mája (adoptována)
Sokol stěhovavý Edmont (adoptovaný)
Raroh Jižní Sigi (adoptována)
Raroh velký Kryštof (adoptovaný)
Káně Harissova Harry (adoptována)
Káně Harissova Henry (adoptovaný)
Káně lesní Luky (adoptovaný)
Luňák hnědý Ludvík
Krkavec velký Seth (adoptovaný)
Výr velký Dany (adoptována)
Výr velký Evžen (adoptovaný)
Sova pálená Skotík (adoptovaný)
Puštík obecný Rozárka (adoptována)
Orel stepní Čárlí (adoptován)
Orel stepní Sofie (adoptována)
Orel stepní Sára (adoptována)
Orel Bělohlavý Alžběta (adoptována)
Sup africký Nelson Mandela (adoptovaný)
Čáp bílý Hugo (adoptovaný)
Liška obecná Eliška (adoptována)
Volavka popelavá Pepina
Kormorán velký Servác, Bonifác a Jůlie
Kuna Barunka (adoptována)

Zvířata k adopci v záchranné stanici

Sokol stěhovavý

Sokol stěhovavý

Kromě zvířat v Oboře Žleby je také možné adoptovat trvale handicapovaná zvířata v záchranné stanici. Stanice se pro veřejnost bude otevírat na podzim roku 2016 a k adopci budou možní třeba včelojed lesní, sokol stěhovavý, výr velký, poštolky obecné, káně lesní, kalous ušatý, vrána obecná a mnoho dalších.

Sdílej!

3 komentáře u „Adopce

 1. Po včerejším setkání s dravci a jinými zvířátky v Oboře, bych ráda podpořila nějakého dravčího sympaťáka 🙂 např. Luňáka hnědého Ludvíka. Prosím o info, jak postupovat při adopci? Děkuji Jana

 2. Dobrý den, chtěla bych poděkovat za krásné setkání s dravci, děláte to skvěle, jste úžasní. Moc děkujeme a také bych Vás poprosila o přesný postup adopce, také bychom se rádi podíleli.
  Zdravíme Eva s rodinou.

  • Dobrý den,
   jsme moc rádi, že se Vám u nás líbilo a také, že uvažujete o adopci zvířete. Adopce je příspěvek za účelem podpory zvířete, ale i chodu záchranné stanice, takže za tyto peníze, kupujeme nejčastěji spotřební materiál pro zvířata jako je: krmení, podestýlka, přepravky atd. Prostě co je zrovna potřeba. Po dobu adopce máte vstup do obory zdarma. Pokud je zvíře ochočené a kontaktní, můžete ho po domluvě navštívit a snažíme se vždy zprostředkovat kontakt (létání, pohlazení, nakrmení apod.) Také Vás s ním vyfotíme a vystavíme adopční certifikát, abyste měli doma něco na památku. Kontakt na Vás předám manželce a s ní je potřeba se domluvit konkrétně.
   Ona se ozve.
   Moc děkuji.
   S pozdravem Ondřej Pelikán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *