Nové voliéry v záchranné stanici v Lipci

P1090735

V záchranné stanici vyrostly nové voliéry pro naše svěřence. Jedna z voliér je připravena pro sovy pálené a druhá je pro sýčky obecné. Sovy pálené se nám daří v naší záchranné stanici odchovávat a snažíme se je vypouštět do volné přírody. Sovy pálené vypouštíme v jejich přirozeném biotopu, kde se jim snažíme zajistit vhodné hnízdní podmínky (budky). Letos sovy pálené měly dvě snůšky a podařilo se nám odchovaná mláďata vypustit.  Hlavní příčinou úbytku sovy pálené ve volné přírodě jsou výrazné změny v kulturní zemědělské krajině, vedoucí k nedostatku vhodných hnízdišť a potravy.

Druhá voliéra je připravena pro vzácnou sovu našich lesů. Touto sovou je sýček obecný. V záchranné stanici chceme tyto sovy chovat, rozmnožovat a jejich mláďata vypouštět zpět do volné přírody. V minulosti byl sýček obecný na našem území velice hojnou sovou, v současné době však u nás patří mezi kriticky ohrožené druhy, což je důsledkem především masivní ztráty jeho přirozeného biotopu.

 

 

3 komentáře u „Nové voliéry v záchranné stanici v Lipci

  1. Dobrý den, jedí převážně kuřecí maso. Mohou dostat i např. myši. Např. sovy páléné bydlí ve voliérách jako ostatní ptáci, kde mají umístěné budky do kterých se uchylují v době hnízdění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.