Neodborná „záchrana“ může někdy spíše ublížit

poštolka obecnáDostala se k nám zvířata z přírody jako například poštolka, která byla údajně nalezena na poli. Chyběly ji oba konce křídel. Zranění byla stará a zhojená, navíc poštolka byla velmi krotká, očividně držena v  zajetí. Zranění u obou křídel obroušením u dravců většinou nastává, pokud jsou lidmi nevhodně drženy v různých klecích či králikárnách s ostrým pletivem.

poštolka obecnáČasto se setkáváme s lidmi, kteří si nalezené zvíře z přírody, snad i v dobré víře, nechají doma, ale nemají s chovem divokého dravce žádné zkušenosti a poroto mohou toto zvíře utrápit nebo špatným zacházením zranit. Tato poštolka se bohužel už nikdy do přírody vrátit nemůže, a zůstane v naší záchranné stanici.

Pokud najdete ve volné přírodě divoké zvíře, ať už zraněné nebo mládě, a pokud mu chcete opravdu pomoci, kontaktujte, prosím, záchrannou stanici. Často se předejde tomu, že se dravec, pěvec nebo i savec kvůli lidským chybám nemůže vypustit zpět do volné přírody kam patří. V minulosti jsme se několikrát poštolka obecnádomlouvali s nálezci zvířat na pravidelných návštěvách a tak odevzdáním do stanice Váš zájem končit nemusí.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.