Dětské programy

Nabízíme programy určené pro mateřské a základní školy. Programy jsou vytvořené tak, aby upoutaly dětskou pozornost a vytvořily zájem dětí o přírodu a zvířata. Nechceme je zatěžovat složitými informacemi, ale spíše zažehnout plamínek v jejich myslích. Pro názornou ukázku bereme krotká a ochočená zvířata ze záchranné stanice, která děti vidí z bezprostřední blízkosti.

Smysly zvířat

Tato přednáška je zaměřena na chování zvířat v přírodě, při kterém využívají svých vyvinutých smyslů k získávání potravy a přežití. I tento program je doplněn přehlídkou a ukázkou zvířat, o kterých se při přednášce hovoří. Více na stránce smysly zvířat.

liška obecná mládě

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFretka domácí

Prohlídka areálu záchranné stanice

Jedná se o prohlídku areálu stanice s průvodcem a výkladem o jednotlivých handicapovaných zvířatech. Děti poznají jednotlivé příběhy zraněných zvířat a zároveň zjistí, jak mohou sami přispět k tomu, aby k podobným zraněním nedocházelo. Děti samy vidí, že zvířata to v přírodě nemají jednoduché především kvůli člověku. Výchovou dětí k přemýšlení o ochraně přírody můžeme zachránit mnohem více než mravenčí prací při ošetřování jednotlivých zvířat z přírody.

Přednáška dravci a sovy

Program o dravcích a sovách nejen České republiky trvá zhruba 45 minut*. Součástí programu je přednáška o dravcích a sovách, jejich ochraně, životě a také jejich předvedení v letu. Děti i dospělý si pak mohou vybrané dravce vyzkoušet i na vlastní ruce. Z ukázky si odnesou zážitek blízkého kontaktu se zvířaty a tím se zvýší i jejich budoucí zájem o tuto problematiku.

Mládě orlaSup africkýPuštík

*Při přednáškách v mateřských školách lze kvůli udržení pozornosti program zkrátit.

Sdílej!